Yaşar Tunagür Hocaefendi

Onun yaptığı o coşkun konuşmalar, o güne kadar duyduğum en içten ve en samimi konuşmalardı. Hutbelerinde muhakkak sahabeden örnekler verirdi. Ben zaten sahabe aşığı idim. Bu da beni onu dinlemeye koşturan sebeplerden biriydi.

  • @YasarTunagur

  • Kategoriler

  • Güncelliğini yitirmiş bazı konular kaldırılmaktadır (Ücetsiz site olmasından dolayı kısıtlama yapılıyor) anlayışınız için çok teşekkürler
    Sitemizdeki linkleri veya Videoları açamayanlar Dns lerini 208.67.222.222 208.67.222.220 Yapsınlar
  • Reklamlar

Aksaray, tarihinde ilk kez yapılacak Türkçe Olimpiyatları’nın heyecanını yaşıyor

Posted by tunagor 05/06/2013

Aksaray Türkçe Olimpiyatları Tertip Komitesi Başkanlığı’nı yürüten Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, şölen öncesi tertip komitesi ve basın mensuplarıyla yemekte bir araya geldi. Kervansaray restoranda düzenlenen toplantıya, Aksaray Valisi Selami Altınok, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Ak Parti İl Başkanı M. Fatih Yıldırıcı, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, Aksaray Baro Başkanı Levent Bozkurt, AGİAD Başkanı Reha Güven, Tertip Komitesinde yer alan meslek odalarının başkanları ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Aksaray Valisi Selami Altınok, Türkçe Olimpiyatları’nın Aksaray’da yapılacak olmasının heyecanını yaşadıklarını kaydetti. Selami Altınok, “Ben Türkçe Olimpiyatları noktasında belki sizlerden biraz daha tecrübeliyim. Herhalde bu güne kadar 5 veya 6 sını izledim. 3-4 tanesinin de hazırlık noktalarında bulunma durumunda oldum. Bu senekinin de ilkini Erzurum’da yaptım. Erzurum’daki Türkçe olimpiyatları toplantısına katıldım. Öyle bir fırsat oldu. Tabii ki Aksaray da ilk defa yapıyor olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Ancak bundan 15-20 gün önce tanıtım günleri yaptığımızda da kendimizi test etme imkânı bulduk. Aksaraylı istediği takdirde her şeyi en güzel yapıyor. Organizasyon kabiliyetimizin çok yüksek olduğunu gördük. Bütün programlarımızda gerek belediyemizin gerek üniversitemizin gerek sivil toplumumuzun diğer kamu kurum ve kuruşlarımızın ortak payda Aksaray olduğu takdirde hiçbir ayrım gözetmeksiniz bütün güçlerini birleştirdiklerini görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Böyle bir şehirde idarecilik yapmanın hem zevk hem de kolay olduğunu düşünüyorum. Bu birliği dirliği sağladığımız takdirde bu Türkçe olimpiyatlarını da en iyi şekilde yerine getireceğiz.” diye konuştu

Aksaray’da yapılacak Türkçe Olimpiyatları için bütün hazırlıkların tamamlandığını belirten Aksaray Belediye Başkan Nevzat Palta ise , bu büyük şölene sadece Aksaray halkının değil çevre illerde yaşayan vatandaşlarında davetli olduklarını ifade etti.

Türkçe Olimpiyatları’nın Türkçenin bir dünya dili haline gelmesine vesile olduğuna dikkat çeken Aksaray Üniversitesi Rektörü Mustafa Acar, olimpiyatların Türkiye’nin bu gün kadar ki geliştirebilmiş olduğu en büyük tanıtım faaliyeti olduğunu ifade etti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: