Yaşar Tunagür Hocaefendi

Onun yaptığı o coşkun konuşmalar, o güne kadar duyduğum en içten ve en samimi konuşmalardı. Hutbelerinde muhakkak sahabeden örnekler verirdi. Ben zaten sahabe aşığı idim. Bu da beni onu dinlemeye koşturan sebeplerden biriydi.

  • @YasarTunagur

  • Kategoriler

  • Güncelliğini yitirmiş bazı konular kaldırılmaktadır (Ücetsiz site olmasından dolayı kısıtlama yapılıyor) anlayışınız için çok teşekkürler
    Sitemizdeki linkleri veya Videoları açamayanlar Dns lerini 208.67.222.222 208.67.222.220 Yapsınlar
  • Reklamlar

“İzmirliler, barışa, kardeşliğe, bir arada yaşama kültürüne, evrensel barışa ne kadar önem verdiğini göstermiştir”

Posted by tunagor 04/06/2013

‘Evrensel Barışa Doğru’ sloganıyla yola çıkan ‘11. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları İzmir Etkinlikleri’ 9 Haziran’da Atatürk Stadyumu’nda gerçekleşecek.

‘11. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları İzmir Etkinlikleri’ hakkında düzenlenen basın toplantısında etkinlik hakkında bilgilendirme yapıldı. Toplantıya Eski Devlet Bakanı ve Uluslararası Türkçe Olimpiyatları Tertip Heyeti Üyesi Işılay Saygın ile İzmir Kültürler arası Diyalog Merkezi Demeği (İZDİM) Başkanı Şemsettin Ayyıldız’ın yanı sıra Mozambikli ve Kırgızistanlı iki öğrenci de katıldı. Mozambikli öğrenci Barış Manço’nun ‘Unutmadım’ şarkısını, Kırgız öğrenci ise ‘Bir Başkadır Benim Memleketim’ şarkılarını söyleyerek toplantıya renk kattı. Işılay Saygın, etkinliğin geçen yıl olduğun gibi bu yılda coşku ile kutlanacağına inandıklarını söyleyerek, “Amacımız Birleşmiş Milletlere bağlı ülkelerin tümünü dahil ederek tüm dünyada sesimizi duyurmak, Türkçe dilini sevdirmek, kabul ettirmek. Geçen günlerde EXPO sebebiyle ilk defa Kültür Şöleni’ni burada gerçekleştirdik. Ülkemizi, şehrimizi, kültürümüzü tanıtmak ve öğrencilerinde kendi ülkelerinin kültürlerini tanıtmak amaçlanmıştı, bu amaca da ulaştık. 9 Haziran’da Tüm İzmirlileri ve Egelileri Atatürk Stadyumu’na bekliyoruz. Geçen yıllarda 80 bin kişilik stadyumu yüz binlerce insan doldurmuştu” diye konuştu.

İZDİM Başkanı Şemsettin Ayyıldız ise, “İzmirliler kendilerine yakışır bir şekilde, Kültür Şöleni’ne milyonları aşan sayıda katılım sağlayarak; barışa, kardeşliğe, bir arada yaşama kültürüne, evrensel barışa ne kadar önem verdiğini göstermiştir. Olimpiyatlarda da Kültür Şöleni’ne gösterilen ilgiyi bekliyoruz. Sevgiye, barışa ve bu senenin sloganı olan ‘Evrensel barış’a en çok ihtiyaç duyulan şu günlerde, Türkçe ile nasıl bir sevgi dili oluşturulduğunu görmek bizi çok mutlu ediyor. Geçen yıl Stadyum saat 19.00’da tamamen dolmuştu ve kapıları tamamen kapatmak zorunda kaldık. Bu sene de canlı canlı izlemek isteyen misafirlerimizi daha erken saatlerde stadyumda bekliyoruz” dedi.

25 ÜLKEDEN 156 ÖĞRENCİ KATILACAK
Dünyanın farklı ülkelerinde, Türkçeyi en iyi öğrenen öğrencileri ödüllendirmek amacıyla, 2003 yılından beri düzenlenen Uluslararası Türkçe Olimpiyatları, bu yıl Türkiye genelinde 55şehirde, 99 ayrı sahnede 1-16 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. 140 ülkeden 2 bin finalist öğrencinin katılacağı 11. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları, 5 kıtadan dili, dini, rengi farklı öğrencileri bir araya getirecek. Öğrenciler, Türkçe şarkı, şiir, dil bilgisi, tiyatro gösterileri ve halk oyunları gibi farklı kategorilerde hünerlerini sergileyecek. Geçtiğimiz yıl, Türkçe Olimpiyatlarının 10. Yılı, Türk Okulları’nın 20. yılı olması sebebiyle büyük bir coşkuyla gerçekleşen etkinlikler bu yılda büyüyerek tüm Türkiye’yi kuşatacak.

EXPO 2020 aday şehri İzmir, ana temalarından biride EXPO-2020 olan etkinliklerle dünyanın dört bir yanından gelen Olimpiyat Öğrencilerini yeniden ağırlamaya hazırlanıyor. Bu kapsamda; halk oyunları, şarkı, şiir, dil bilgisi ve tiyatro gösterilerini sunmak üzere 25 ülkeden 12 öğretmen ve 156 öğrenci, İzmirlilerle yeniden buluşacak

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: