Yaşar Tunagür Hocaefendi

Onun yaptığı o coşkun konuşmalar, o güne kadar duyduğum en içten ve en samimi konuşmalardı. Hutbelerinde muhakkak sahabeden örnekler verirdi. Ben zaten sahabe aşığı idim. Bu da beni onu dinlemeye koşturan sebeplerden biriydi.

  • @YasarTunagur

  • Kategoriler

  • Güncelliğini yitirmiş bazı konular kaldırılmaktadır (Ücetsiz site olmasından dolayı kısıtlama yapılıyor) anlayışınız için çok teşekkürler
    Sitemizdeki linkleri veya Videoları açamayanlar Dns lerini 208.67.222.222 208.67.222.220 Yapsınlar
  • Reklamlar

‘Kıyamete kadar yaşanacak tüm sorunların cevabı Asr-ı Saadet’te verildi’

Posted by tunagor 28/01/2013

Kaynak Kültür Yayın Grubu ve Samanyolu Eğitim Kurumları, tarafından ‘Kutlu Doğum’ vesilesiyle Ankara’da üç gün sürecek olan Ankara Kültür Günleri etkinliği, Yenimahalle Samanyolu Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen programla başladı. Programın açılışında konuşan Kaynak Kültür Yayın Grubu Genel Yayın Yönetmeni ve Yazar Reşit Haylamaz, Asr-ı Saadet döneminde Peygamber Efendimiz’in (sas) yaşadığı 23 yılın, kıyamete kadar yaşanması muhtemel bütün sorunların cevabını ihtiva eden zenginlikte olduğunu söyledi. Haylamaz, “Efendimizin (sas) hangi yönüne baksak bugünümüz açısından en çok ihtiyaç duyduğumuz bir hayat olduğunu görüyoruz.” diye konuştu. Programın sonunda ise konuklara, Sakal-ı Şerif gösterildi.

25, 26 ve 27 Ocak tarihlerinde yapılacak Ankara Kültür Günleri etkinliği, dün akşam çok sayıda davetlinin katıldığı bir programla başladı. Davetliler, Kutsal Emanetler Sergisi’nin de yer aldığı programda Reşit Haylamaz’dan, Peygamber Efendimiz’in (sas) sorunlara karşı nasıl bir çözüm yaklaşımı sergilediğini, Asr-ı Saadet döneminden verdiği örneklerle dinledi.

Haylamaz, açılışta yaptığı konuşmada “Asr-ı Saadet, Efendimiz’in (sas) yaşadığı 23 yıl, kıyamete kadar yaşanması muhtemel bütün sorunların cevabını ihtiva eden zenginliktedir. Sadece bizim yapmamız gereken onun çözüm adına attığı adımları görmek, bilmek ve günümüzü de iyi okuyarak günün problemlerini iyi keşfederek bugünkü problemleri çözme adına medeni bir metotla kolları sıvamaktır.” dedi.

Hüseyin Çelik: “Hocaefendi ile Türkiye’de kucaklaşmayı özlüyoruz”

Programa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Hüseyin Çelik de katıldı. Açılışta bir konuşma yapan Hüseyin Çelik, Fethullah Gülen ile “hasretle kucaklaşmayı özlediklerini” söyledi. Bütün istikbal davalarının, müesseselerinin manevi bir mimarı ve çilekeş insanı olduğunu vurgulayan Çelik, Hocaefendi’ye sağlık ve afiyet dileyerek, “Hasretle hepimiz onunla Türkiye’de kucaklaşmayı özlüyoruz. Mukaddes bir dava ve onun hamallığını yüklenmiş, insanlık erdeminin farkında olan insanlar var. Burada çile var, burada gurbet var, burada hakikaten zehirle pişmiş aştan yemek ve tatmak var” şeklinde konuştu.

Hüseyin Çelik, Hocaefendi ile ilgili sözlerini şöyle sürdürdü: “Hocaefendi bu kadar niçin çırpınsın? Bu zatın oğlu yok, kızı yok, hanımı yok, hanları, hamamları yok. Üzerinde bir evi, bir odası bile yok. Çünkü onun ilham aldığı büyük üstat Said Nursi vefat ettiği zaman, rahmeti rahmana kavuştuğu zaman hiçbir kulun önünde eğilmemiş ve dünyada vazifesini yapmış olan insanların büyük ruh huzuruyla bu alemden ayrıldı, gitti. Ve bütün mal varlığı 26 Türk Lirası’ydı. Sırtını Allah’a dayayan, o büyük kudrete dayayan insanların, kulların önünde eğilmesi bükülmesi söz konusu olamaz.”

Mustafa Destici: Devlet okullarına verilen destek özel okullara da verilmeli

Geceye katılan bir diğer siyasi isim ise Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici oldu. Destici, de konuşmasında Türkiye’deki özel okullar ve dershanelerin durumuna değindi. Türkiye’de eğitim sisteminin istenilen seviyeye gelemediğini savunan Destici, özel eğitim kurumlarının varlığının çok önemli olduğunu vurguladı. Devlet okullarına parasız kitap dağıtılırken özel okullara ise bu kitaplardan dağıtılmadığını anlatan BBP Genel Başkanı, özel okulların da maddi olarak desteklenmesi gerektiğini kaydetti. Destici, ayrıca dershaneleri kapatmaya da kimsenin gücü yetmeyeceğini söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından Türk Musikisi Sanatçısı Ertuğrul Erkişi bir konser verdi. Yenimahalle Samanyolu Kültür ve Kongre Merkezi’nde üç gün sürecek etkinliğin bugünkü kısmında Ali Demirel, ‘İslam’da Kadının Yeri’; Ali Ünal, ‘Kur’an’ı Okuma ve Anlama’; Prof. Dr. Suat Yıldırım, ‘Hadislerin Korunması ve Kur’an’ı Anlamadaki Rolü’; Dr. Ergün Çapan, ‘İslam’da Ticari Ahlak’; Naci Tosun, ‘Gönüllüler Hareketi’ konulu konferanslar verecek.

Kültür Günleri kapsamında ayrıca Kutsal Emanetler Fotoğraf Sergisi, Kitap Sergisi, Eski Mekke-Medine Fotoğrafları Sergisi, Ressam Yazdani Resim Sergisi, Gönülden Yansımlar Sergisi, Kur’an-ı Kerim Hat Sergisi, Okur-Yazar Buluşması, Çağın Ölüm Tuzakları Karikatür Sergisi ve Kermes etkinlikleri de gerçekleştirilecek.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: