Yaşar Tunagür Hocaefendi

Onun yaptığı o coşkun konuşmalar, o güne kadar duyduğum en içten ve en samimi konuşmalardı. Hutbelerinde muhakkak sahabeden örnekler verirdi. Ben zaten sahabe aşığı idim. Bu da beni onu dinlemeye koşturan sebeplerden biriydi.

  • @YasarTunagur

  • Kategoriler

  • Güncelliğini yitirmiş bazı konular kaldırılmaktadır (Ücetsiz site olmasından dolayı kısıtlama yapılıyor) anlayışınız için çok teşekkürler
    Sitemizdeki linkleri veya Videoları açamayanlar Dns lerini 208.67.222.222 208.67.222.220 Yapsınlar
  • Reklamlar

Şivan Perwer: Fethullah Gülen’in desteği çok önemli ve gerekli

Posted by tunagor 24/01/2013

Kürt müziğinin önemli seslerinden Şivan Perwer, Fethullah Gülen Hocae-fendi’nin barış mesajını önemli bulduğunu açıkladı. Türkiye’nin, Gülen’in sözlerini dinlediğini vurguladı.

Irak’ın kuzeyinde yayımlanan Rudaw gazetesine konuşan Perwer, “Hocaefendi’nin fikirleri çok iyidir. Onun barış sürecini desteklemesi büyük bir şeydir. O, çok geniş bir alanda milletlerin edebiyatına, sanatına ve inancına hizmet sunmaktadır. Onun okulları dünyada çok rağbet görüyor. Kürt sorununa desteği gereklidir.” dedi.

Gülen’in Kürt meselesiyle daha çok ilgilenmesini beklediklerini ifade eden sanatçı Şivan Perwer şöyle devam etti: “Kürt meselesi üzerinde daha yeni yeni çalışılıyor. Kendileri de elinden geldiğince çok iyi yaklaşıyor bu meseleye. Umut ediyorum Hocaefendi daha da yakından bu meseleyle ilgilenir. Çünkü Türkiye en çok onu dinler, onun sözlerine kulak verir.”

Erbil’de ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses’le 40 yıl sonra bir araya gelmelerine de değinen Perwer, eskiden Tatlıses’in kendisi ile görüşmemek için kaçtığını söyledi. Buluşmanın arka planını şu sözlerle anlattı: “Geçtiğimiz günlerde arkadaşlar geldi, ‘İbrahim seni görmek istiyor.’ dedi. Ne zaman isterse görüşürüz. Geçmişte İbrahim’i görmek isterdim, o kaçardı, korkardı, ‘Şivan hükümlüdür.’ derdi. O şimdi korkusunu kırmış. Bana dedi ki: ‘Sana çok çok teşekkür ediyorum.’ Çok iyi işler yaptın. Sen her zaman bizim sevgilimizdin. Ancak sorunlar vardı, o yüzden senden kaçıyordum. Doğruları dile getirdi. Bu görüşme bir tesadüf sonucu gerçekleşti. Ancak çok iyi de oldu.”

Fethullah Gülen Hocaefendi, 7 Ocak günü haftalık sohbetlerinin yayınlandığı internet sitesi ‘herkul.org’da yer alan videosunda ‘barış’ın önemini anlatmıştı. Dinde barışın esas olduğunu vurgulayarak İslam tarihinden, toplumsal hayattan örnekler vermişti. “Sulh hayırdır, hayır sulhtadır.” diyen Gülen, Nisa Sûresi’ni hatırlatarak 128’inci ayetlerin her zaman barış yolunu gösterdiğine işaret etmişti. Ayetin sosyal hayata yaptığı atfı şu örnekle dile getirmişti: “Milli onur ayaklar altına alınmamak kaydıyla Alevî-Sünnî, Kürt-Türk, Laz-Çerkez şeklinde bölünüp parçalanmak istenen insanlar arasında barışı sağlamak için elden gelen her şeyin yapılması gerekir.”

230120131403293166989_2[1]

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: