Yaşar Tunagür Hocaefendi

Onun yaptığı o coşkun konuşmalar, o güne kadar duyduğum en içten ve en samimi konuşmalardı. Hutbelerinde muhakkak sahabeden örnekler verirdi. Ben zaten sahabe aşığı idim. Bu da beni onu dinlemeye koşturan sebeplerden biriydi.

  • @YasarTunagur

  • Kategoriler

  • Güncelliğini yitirmiş bazı konular kaldırılmaktadır (Ücetsiz site olmasından dolayı kısıtlama yapılıyor) anlayışınız için çok teşekkürler
    Sitemizdeki linkleri veya Videoları açamayanlar Dns lerini 208.67.222.222 208.67.222.220 Yapsınlar
  • Reklamlar

Kırık Mızrap Konseri

Posted by tunagor 27/12/2012

Kırık Mızrap konseri Samanyolu’nun 20. kuruluş yıldönümünü daha da anlamlı kıldı. Programda sahne alan sanatçılar büyük alkış alırken, geceye katılamayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tebrik mesajı gönderdi.

Samanyolu Yayın Grubu kuruluşunun 20’nci yılını muhteşem bir geceyle kutladı. Önceki akşam İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen gece sanat, siyaset ve iş dünyasını bir araya getirdi. Geceyi, anlamlı kılan ise Fethullah Gülen Hocaefendi’nin ‘Kırık Mızrap’ kitabında yer alan 14 şiirin 14 farklı sanatçı tarafından seslendirilmesi oldu.

Gecenin açış konuşmasını yapan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, STV’nin; halkın teveccüh ve teşviki ile yepyeni ekranların doğmasına vesile olduğunu dile getirdi. Karaca, “Biz en başından beri bulunduğumuz coğrafyanın maddî ve manevî zenginliklerinden bütün dünyanın çok şey kazanacağına inandık. Bu yüzden yayın merkezlerinde ülke sınırlarını aşma ihtiyacı duyduk.” dedi. Geceye katılamayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, gönderdiği mesaj ile salondan büyük alkış aldı. Erdoğan, “Kurulduğu andan itibaren televizyon yayıncılığımıza farklı bir boyut kazandıran Samanyolu Televizyonu’nun 20. kuruluş yıldönümü tebrik ediyor, kuruluşta emeği geçenlere ve tüm çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Bülent Özveren ve Burcu Şentürk’ ün sunduğu programda radyo sanatçısı Reşit Muhtar’ın seslendirdiği “Kalk Ey Yiğit Uykudan” adlı parçanın ardından Ahmet Özhan “Hüzünlü Gurbet” eserini seslendirdi. Ses sanatçısı Melahat Gülses, “Ben Bir Garip ve Avare”, Turgay Başyayla “Akıncı”, Muazzez Ersoy ve Sami Özel “Beni Yalnız Bırakma”, Erhan Güleryüz “Bahar”, Jale Parıltı “Millet Ruhu”, Burak Kut “Her şey Senden Sen Ganisin”, Murat Göğebakan “Aşılmaz”, Ankara Devlet Opera sanatçısı Murat Karahan “Bakıp Seni Gören Aşık”, Azeri şarkıcı Azerin “Dünya” ve Ekrem Düzgünoğlu ” Ezeli Nur” eserlerini söyledi. Grup Tillo’nun da sahne aldığı konser, izleyicilere duygulu anlar yaşattı.
Görüşler

Suat Kılıç Gençlik ve Spor Bakanı: Türkiye’nin fotoğrafı budur dedirten bir geceydi. Besteler farklı sanatçılar tarafından seslendirildi.

Binali Yıldırım Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı: Özel bir organizasyondu. Gönül dünyamızın çok değerli ismi Fethullah Gülen Hocaefendi’nin elleriyle yazdığı şiirleri büyük bir huşu ile icra eden orkestramızı dinleme fırsatım oldu. Burada 20 yıllık değişime şahit olduk. Nice 20 yıllara.

Muazzez Ersoy Sanatçı: Bu anlamlı gecede Kırık Mızrap’tan şarkı okumak benim için çok keyifliydi. Değerli büyüğümüzün şiirlerini seslendirmek çok önemli. Çünkü içindeki engin dünyasının, ruhunun güzelliğini yaşıyoruz.

Erhan Güleryüz Sanatçı: 20 yıl demek bir ömür demek. Ülkemizde böyle kurumlar kolay oluşmuyor. Hem kaliteli hem de sürekliliği oluşan ülkemizin en değerli ulusal kanallarından biri. Toplumun genel yelpazesini kucaklayan, doğru haber ihtiyacını karşılayan ve örnek teşkil eden medya anlayışı STV’de mevcut.

konseri izlemek için tıklayınız

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: