Yaşar Tunagür Hocaefendi

Onun yaptığı o coşkun konuşmalar, o güne kadar duyduğum en içten ve en samimi konuşmalardı. Hutbelerinde muhakkak sahabeden örnekler verirdi. Ben zaten sahabe aşığı idim. Bu da beni onu dinlemeye koşturan sebeplerden biriydi.

  • @YasarTunagur

  • Kategoriler

  • Güncelliğini yitirmiş bazı konular kaldırılmaktadır (Ücetsiz site olmasından dolayı kısıtlama yapılıyor) anlayışınız için çok teşekkürler
    Sitemizdeki linkleri veya Videoları açamayanlar Dns lerini 208.67.222.222 208.67.222.220 Yapsınlar
  • Reklamlar

Papua Yeni Gine’nin Türkçe Çiçekleri

Posted by tunagor 29/11/2012

800’den fazla dilin konuşulduğu, müthiş doğal güzelliğinin yanı sıra bozulmamış yerel kültüre sahip Papua Yeni Gine’den mesaj var. Yeşilliklerle kaplı olmasının yanında altın ve petrol bakımından da zengin olan ayrıca keşfedilmemiş yönleriyle her dönem ilgi çeken bu ülkede Türkçe çiçekleri açmaya devam ediyor.
Papua Yeni Gine’nin başkenti Port Moresby’de bulunan Türk Okulu’nda okuyan üç öğrencinin yerel kıyafetlerle çektiği kısa belgesel ilgi çekiyor. Paradise High School’da okurken Türkçe öğrenen 15 yaşındaki Melean Pokowas, Goroka bölgesinin kültürel kıyafetini bu kıyafetleri giyen arkadaşlarının üzerinde anlatıyor.
Kitap okumayı çok seven ve Türkiye de üniversite okuyup tarih profesörü olmak isteyen Melean, orta halli bir ailenin dört çocuğundan biri. Üç yıldır aynı sınıf arkadaşı olan Roselyn ise gazeteci olmak istiyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: