Yaşar Tunagür Hocaefendi

Onun yaptığı o coşkun konuşmalar, o güne kadar duyduğum en içten ve en samimi konuşmalardı. Hutbelerinde muhakkak sahabeden örnekler verirdi. Ben zaten sahabe aşığı idim. Bu da beni onu dinlemeye koşturan sebeplerden biriydi.

  • @YasarTunagur

  • Kategoriler

  • Güncelliğini yitirmiş bazı konular kaldırılmaktadır (Ücetsiz site olmasından dolayı kısıtlama yapılıyor) anlayışınız için çok teşekkürler
    Sitemizdeki linkleri veya Videoları açamayanlar Dns lerini 208.67.222.222 208.67.222.220 Yapsınlar
  • Reklamlar

Fethullah Gülen’e iftiradan tazminata mahkum oldu

Posted by tunagor 28/11/2012

Eski MİT İstanbul Bölge Başkanı Osman Nuri Gündeş, Fethullah Gülen Hocaefendi’nin ‘kişilik haklarına saldırıda bulunduğu’ gerekçesiyle tazminata mahkum oldu.

Bakırköy 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada 2010 yılında yayımlanan kitabında Hocaefendi hakkında ağır ve mesnetsiz ithamlarda bulunmakla suçlanan Gündeş, 7 bin TL manevi tazminat cezasına çarptırıldı.

Dünkü duruşmaya katılan Hocaefendi’nin avukatı Orhan Erdemli, kitapta yer alan bilgilerin Gündeş’in anıları olarak sunulduğuna dikkat çekti. Bu anlatımların Gündeş’in anıları değil uydurma olduğunu, müvekkilinin kişilik haklarının gerçek dışı iddialarla ihlal edildiğini belirtti. Söz konusu kitapta bahsedilen MEB Yurt Dışı Eğitim Öğretim Genel Müdürlüğü toplantısında Özbek-Türk liseleri temsilcisi Mehmet Mesut Ata’nın konuşmasının çarpıtıldığını ifade eden Erdemli, yine aynı kurumun kitap olarak yayınladığı toplantı tutanakları incelendiğinde iddiaların gerçekdışı olduğunun görüleceğini kaydetti. Bu yayın ile müvekkilinin saygınlığının giderilmesinin, hakkında kuşku uyandırılarak kamuoyunda Hocaefendi’ye karşı husumet duyulmasının ve toplum nezdinde karalanmasının amaçlandığını vurgulayan Orhan Erdemli, şöyle devam etti: “Nuri Gündeş’in eski MİT görevlisi olması sıfatından istifadeyle, bu gerçek dışı iddialar okuyucuya ‘anı’ şeklinde sunularak, iddiaya inandırıcılık sağlanmaya ve kamuoyu yanıltılmaya çalışılmıştır. Oysa burada bir anı değil açıkça bir dezenformasyon söz konusudur.” Osman Nuri Gündeş, kitabında Türk okullarına yönelik ‘ajan’ iftirasında bulunduğu gerekçesiyle Bakırköy 4. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından geçtiğimiz ay 5 bin lira tazminata mahkum olmuştu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: