Yaşar Tunagür Hocaefendi

Onun yaptığı o coşkun konuşmalar, o güne kadar duyduğum en içten ve en samimi konuşmalardı. Hutbelerinde muhakkak sahabeden örnekler verirdi. Ben zaten sahabe aşığı idim. Bu da beni onu dinlemeye koşturan sebeplerden biriydi.

  • @YasarTunagur

  • Kategoriler

  • Güncelliğini yitirmiş bazı konular kaldırılmaktadır (Ücetsiz site olmasından dolayı kısıtlama yapılıyor) anlayışınız için çok teşekkürler
    Sitemizdeki linkleri veya Videoları açamayanlar Dns lerini 208.67.222.222 208.67.222.220 Yapsınlar
  • Reklamlar

Mazisi 2 yıllık ama 11 ülkeden öğrencisi var

Posted by tunagor 03/10/2011

Turgut Özal Üniversitesi, geçen yıl eğitim-öğretime başlayan yeni bir üniversite.

Ancak şimdiden uluslararası niteliğe kavuşmuş durumda. Okulun ABD’den Nijerya’ya, Fas’tan Kafkas ülkelerine kadar 11 ülkeden 32 yabancı öğrencisi var. Açlıkla boğuşan Somali’den de 10 öğrenci kabul etmiş. İktisadi İdari Bilimler ile eğitim hayatına başlayan, mühendislik ve hukuk fakültesiyle yola devam eden üniversitenin rektörü Prof. Dr. Erol Oral, dünya üniversitesi olmayı hedeflediklerini söylüyor.

Bu yıl çok sayıda başarılı gencin üniversitelerini tercih ettiğini kaydeden Erol Oral, ilk bine girenler arasından 11’inin Turgut Özal’ın öğrencisi olduğunu dile getirdi. Üniversite olarak ilk binde 15 öğrenciye ulaşmayı istediklerini ifade eden Oral, lisans bölümlerinin yanı sıra 4 yüksek lisans programı açtıklarını anlattı. İşletmede İngiltere’nin Leeds Metropolitan Üniversitesi ile ortak doktora programı yürüttüklerine işaret eden rektör, yeni Turgut Özallar yetiştirme misyonunun omuzlarına önemli bir sorumluluk yüklediğini kaydetti.

Bugün başlayıp 6 Ekim’e kadar sürecek ek yerleştirmenin öğrenciler için iyi bir fırsat olduğunu belirten Rektör Erol Oral şunları söylüyor: “Ek yerleştirme, başarılı olduğu halde isabetli tercih yapamadığı için üniversiteye yerleşemeyenler için önemli. Bu durumdaki öğrencilerin bu fırsatı değerlendirmesi gerekir. Üniversite olarak ek yerleştirme için burslu kontenjan ayırdık. Kontenjanımızın yüzde 30’u burslu.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: