Yaşar Tunagür Hocaefendi

Onun yaptığı o coşkun konuşmalar, o güne kadar duyduğum en içten ve en samimi konuşmalardı. Hutbelerinde muhakkak sahabeden örnekler verirdi. Ben zaten sahabe aşığı idim. Bu da beni onu dinlemeye koşturan sebeplerden biriydi.

  • @YasarTunagur

  • Kategoriler

  • Güncelliğini yitirmiş bazı konular kaldırılmaktadır (Ücetsiz site olmasından dolayı kısıtlama yapılıyor) anlayışınız için çok teşekkürler
    Sitemizdeki linkleri veya Videoları açamayanlar Dns lerini 208.67.222.222 208.67.222.220 Yapsınlar
  • Reklamlar

Bugünkü Resmi Gazete’de yayınlanan, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile bakanlığın yapısı değişti.

Posted by tunagor 14/09/2011

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, bugünkü resmi gazetede yayınlandı. Kararnameye göre, bundan sonra bakanlıkta 7 değil, beş müsteşar yardımcısı görev alacak.

Bakanlığın hizmet birimleri; Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, Rehberlik ve Denetim Başkanlığı, Strateji Geliştirme Başkanlığı, Hukuk Müşavirliği, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Bilgi İşlem Grup Başkanlığı, İnşaat ve Emlak Grup Başkanlığı, Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği ve Özel Kalem Müdürlüğü olarak belirlendi.

Böylece, Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü ile İlköğretim Genel Müdürlüğü, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’ne dönüştürülmüş oldu. Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü, Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü, Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü ile Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğü, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü çatısı altında toplandı. Zorunlu eğitim dışında, eğitim ve öğretimi hayat boyu devam edecek şekilde yaygınlaştırmak amacıyla Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü oluşturuldu. Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü haline getirildi. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü oldu.

MÜSTEŞAR VE YARDIMCILARI SÖZLEŞMELİ OLARAK ÇALIŞTIRILABİLECEK

Kararnamede, “Bakanlık merkez teşkilatında müsteşar, müsteşar yardımcısı, talim ve terbiye kurulu başkan ve üyesi, genel müdür, rehberlik ve denetim başkanı, strateji geliştirme başkanı, bakanlık müşaviri, I. hukuk müşaviri, grup başkanı, basın ve halkla ilişkiler müşaviri, özel kalem müdürü, millî eğitim uzmanı, hukuk müşaviri ve millî eğitim uzman yardımcısı kadrolarına atananlar, kadroları karşılık gösterilmek suretiyle, 657 sayılı kanun ve diğer kanunların sözleşmeli personel çalıştırılması hakkındaki hükümlerine bağlı olmaksızın sözleşmeli olarak çalıştırılabilir.” denildi.

Kanun hükmünde kararnamenin yürürlüğe girdiği tarihte, bakanlık merkez teşkilatında müsteşar, müsteşar yardımcısı, talim ve terbiye kurulu başkanı ve üyesi, genel müdür, teftiş kurulu başkanı, strateji geliştirme başkanı, I. hukuk müşaviri, genel müdür yardımcısı, daire başkanı (anahizmet ve yardımcı hizmet birimi), daire başkanı, bakanlık müşaviri, basın ve halkla ilişkiler müşaviri, özel kalem müdürü, şube müdürü kadrolarında bulunanlar ile bakanlık taşra teşkilatında il müdürü kadrolarında bulunanların görevleri, hiçbir işleme gerek kalmaksızın sona ereceği kaydedildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, bugün itibariyle yürürlüğe girdi.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞININ TEŞKİLAT VE GÖREVLERİ HAKKINDA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: