Yaşar Tunagür Hocaefendi

Onun yaptığı o coşkun konuşmalar, o güne kadar duyduğum en içten ve en samimi konuşmalardı. Hutbelerinde muhakkak sahabeden örnekler verirdi. Ben zaten sahabe aşığı idim. Bu da beni onu dinlemeye koşturan sebeplerden biriydi.

  • @YasarTunagur

  • Kategoriler

  • Güncelliğini yitirmiş bazı konular kaldırılmaktadır (Ücetsiz site olmasından dolayı kısıtlama yapılıyor) anlayışınız için çok teşekkürler
    Sitemizdeki linkleri veya Videoları açamayanlar Dns lerini 208.67.222.222 208.67.222.220 Yapsınlar
  • Reklamlar

Zirve, bilimsel yayında vakıf üniversiteleri arasında Türkiye 11’ncisi oldu

Posted by tunagor 26/08/2011

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından açıklanan 2010 yılı uluslararası bilimsel yayın sayısı sıralamasında, Zirve Üniversitesi vakıf üniversiteleri arasında 11. sırayı aldı. Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa, “Zirve Üniversitesi’nde şu anda öğretim üyesi başına düşen yayın sayısı ortalama olarak 0,89’dur. Türkiye ortalaması ise 0,65 olarak YÖK tarafından 2010 yılı olarak belirtilmiştir. Ancak bazı fakültelerimizde bu rakam 4 ve bu rakam oldukça yüksektir. Amacımız ise uluslar arası indekslere giren yayın sayısını en kısa sürede dahada yükseltmektir, bunun için de akademisyenlerimizi teşvik edici ve yönlendirici her türlü altyapıyı Zirve Üniversitesi bünyesinde hazırladık” diye konuştu. GAZİANTEP (CİHAN)- Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından açıklanan 2010 yılı uluslararası bilimsel yayın sayısı sıralamasında, Zirve Üniversitesi vakıf üniversiteleri arasında 11’nci sırayı aldı.

YÖK, üniversitelerin 2010 yılına ait uluslar arası bilimsel yayın sayıları ile öğretim üyesi başına düşen oranları açıkladı. YÖK’ün açıkladığı ve tam makaleler dikkate alınarak yapılan sıralamaya 131 üniversite dâhil edildi. Türkiye’nin en çok bilimsel yayın yapan üniversiteleri arasında Zirve Üniversitesi de yer aldı.
Öğretim üyesi başına düşen yayın sayısında bu yıl Tunceli Üniversitesi 4,45 ile birinci olurken, Vakıf üniversiteleri arasında birinci sırayı 3,04 ile Acıbadem Üniversitesi aldı. Son iki yılda kurulan vakıf üniversiteleri değerlendirildiğinde Gaziantep’te 2009 yılında akademik faaliyetlerine başlayan Zirve Üniversitesi ise büyük bir başarıya imza attı.
Zirve Üniversitesi, vakıf üniversiteleri genel sıralamasında öğretim üyesi başına düşen yayın oranında Türkiye 11’ncisi olurken, Türkiye geneli tüm üniversiteler sıralamasında ise Boğaziçi Üniversitesi ile 39’ncu sırayı paylaştı. Aynı sıralamada ODTÜ 22’nci, Bilkent Üniversitesi 24’ncü, Koç Üniversitesi 25’nci ve kurulduğu ilk yıllarda birinci sırada yer alan TOBB-ETÜ ise 26’ncı sırada yer aldı.

TÜRKİYE ORTALAMASI ÜZERİNDE BAŞARI
Bir üniversitenin akademik başarısının kriterinden birinin bilimsel yayın olduğunu belirten Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa, “Zirve Üniversitesi’nde şu anda öğretim üyesi başına düşen yayın sayısı ortalama olarak 0,89’dur. Türkiye ortalaması ise 0,65 olarak YÖK tarafından 2010 yılı olarak belirtilmiştir. Ancak bazı fakültelerimizde bu rakam 4 ve bu rakam oldukça yüksektir. Amacımız ise uluslar arası indekslere giren yayın sayısını en kısa sürede daha da yükseltmektir, bunun için de akademisyenlerimizi teşvik edici ve yönlendirici her türlü altyapıyı Zirve Üniversitesi bünyesinde hazırladık.” diye konuştu.
Kısa, sadece yayın sayısını değil, araştırmalara paralel olarak bulunan patent sayısını da önümüzdeki yıllarda dünya ortalamasının üzerine çıkarmayı hedeflediklerini söylerken üniversitenin kuruluşunda büyük destek sağlayan devlet büyüklerine, mütevelli heyetine başta olmak üzere tüm Zirve Üniversitesi çalışanlarına bu güzel başarı için teşekkür etti.
Rektör Kısa, “Doğru zamanda doğru yerde kurulan Zirve Üniversitesi, ülkemizi bilimsel alanda uluslar arası arenada en iyi şekilde temsil için tüm imkânlarını seferber etmektedir. Zirve Üniversitesi yetmiş sekiz farklı ilimizden ve otuz altı değişik ülkeden yerli ve yabancı öğrencileri ve akademisyenleri ile bir dünya üniversitesidir.” şeklinde konuştu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: