Yaşar Tunagür Hocaefendi

Onun yaptığı o coşkun konuşmalar, o güne kadar duyduğum en içten ve en samimi konuşmalardı. Hutbelerinde muhakkak sahabeden örnekler verirdi. Ben zaten sahabe aşığı idim. Bu da beni onu dinlemeye koşturan sebeplerden biriydi.

  • @YasarTunagur

  • Kategoriler

  • Güncelliğini yitirmiş bazı konular kaldırılmaktadır (Ücetsiz site olmasından dolayı kısıtlama yapılıyor) anlayışınız için çok teşekkürler
    Sitemizdeki linkleri veya Videoları açamayanlar Dns lerini 208.67.222.222 208.67.222.220 Yapsınlar
  • Reklamlar

Dünya çocukları ‘Yeni Bir Dünya’ için Balıkesir’den seslendi

Posted by tunagor 24/06/2011

Bir grup Türkçe sevdalısı çocuğun Balıkesir’deki gösterisi, beğeniyle izlendi. Gecenin organizasyon firması TURSEM Genel Müdürü, Atatürk’ün ‘Türk demek, Türkçe demektir.’ deyimine atıfta bulunarak, “Türkçeyi yaşatan her kimse hepsine gönülden muhabbetlerimi sunuyorum.” dedi.

Bu sene 130 ülkeden bin öğrencinin katıldığı 9’uncu Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’nın heyecanı Balıkesir’de de yaşandı. Bu heyecana şahit olmak isteyen yaklaşık 35 bin kişi, soluğu Atatürk Stadı’nda aldı. 20 ülkeden 100 öğrencinin geldiği stat, şarkı, şiir, türkü ve halk danslarıyla birbirinden renkli gösterilere sahne oldu. TRT eski spikerlerinden İlker Gültekin ve geçen yılki olimpiyatın şiir birincisi Afganistanlı Şeira Osmani’nin sunuculuğunu üstlendiği programda, Türkmenistanlı Berdinazar Gulmadov “İki Keklik” türküsünü, Moldovalı Artiom Zavarschy “Bursa’da Zaman” şiirini okudu. Iraklı öğrencilerin Roman havası gösterisi büyük alkış alırken, koronun okuduğu Balkan türküleri, Moldovalı öğrencilerin halk dansları ve Karadeniz halk oyunlarından oluşan gösterisi de beğeniyle seyredildi. Türkmenistan, Gürcistan, Moldova, Kırgızistan, Irak, Azerbaycan, Afganistan, Mısır, Endonezya, Kazakistan, Senegal, Moğolistan, Arnavutluk, Pakistan ve Moğolistan gibi ülkelerden gelen öğrencilerin oluşturduğu koro da Anadolu Türküsü’nü seslendirdi.

Balıkesir Vali Vekili Selda Dural, olimpiyatların kendisini çok duygulandırdığını söyleyerek, “Bu akşam bir kez daha bu yüce milletin ferdi olmaktan ve bu güzel dili konuşuyor almaktan göğsümüz kabardı, gurur duyduk. Bize bu duyguyu yaşatan bütün çocuklarımıza teşekkür ediyorum.” dedi. Gecenin organizasyon firması TURSEM Genel Müdürü Alparslan Akıl ise “Atatürk’ün deyimiyle, ‘Türk demek, Türkçe demektir.’ Türkçeyi yaşatan her kim ve nerede olursa olsun hepsine gönülden muhabbetlerimi sunuyorum, başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı. Birçok üst düzey yetkilinin katıldığı program, öğrencilerin hep beraber ‘Yeni Bir Dünya’ isimli şarkıyı söylemesi ve havai fişek gösterisiyle sona erdi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: