Yaşar Tunagür Hocaefendi

Onun yaptığı o coşkun konuşmalar, o güne kadar duyduğum en içten ve en samimi konuşmalardı. Hutbelerinde muhakkak sahabeden örnekler verirdi. Ben zaten sahabe aşığı idim. Bu da beni onu dinlemeye koşturan sebeplerden biriydi.

  • @YasarTunagur

  • Kategoriler

  • Güncelliğini yitirmiş bazı konular kaldırılmaktadır (Ücetsiz site olmasından dolayı kısıtlama yapılıyor) anlayışınız için çok teşekkürler
    Sitemizdeki linkleri veya Videoları açamayanlar Dns lerini 208.67.222.222 208.67.222.220 Yapsınlar
  • Reklamlar

Türkçe Olimpiyatları şiir finaline katılan edebiyat dünyasının önemli şairleri organizasyonu değerlendirdiler.

Posted by tunagor 23/06/2011

Şairler duygu ve düşüncelerini şöyle ifade ettiler:

Ahmet Turan Alkan:Türkçe Olimpiyatlarıbir dünya markası olmaya doğru gidiyor. Aynı zamanda Türk halkının özgüvenini kazanıyor. Biz şuanda yeni yeni açmaya başlayan çiçekleri görüyoruz. Onlar yakın gelecekte Türkiye’nin fahri elçileri olacak. Bu organizasyonu yapan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Yavuz Bülent Bakiler: Bu okulların açılmasında birinci dereceden rolü olanFethullah GülenHocaefendi’yi ve emek veren arkadaşlarımızı bu münasebetle saygıyla selamlıyorum.

Abdullah Uçman: Biz bu topraklarda doğmuş büyümüş ana dili Türkçe olan öğrencilerimize bir şairimizin bir kıta şiirini ezberletmekte güçlük çekiyoruz. Olimpiyatlarda Türkçe’yi sonradan öğrenen evlatlarımız Yunus Emre’den Necip Fazıl’dan şiirleri ezberleyip güzel bir Türkçe ile okumaları gerçekten takdire şayandır.

Hilmi Yavuz: Türkçe Olimpiyatları’nın çok önemli bir işlevi var. Türkçe’yi dünyalaştırmak ve dünya dili haline getirmek.Bu global dünyada Türkçe’nin dünya dili olmasının kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum. Bu konuda Türkçe Olimpiyatları’nın gerçekten çok büyük katkısı var.Emeği geçen arkadaşlara şükran borçluyuz. İnşallah bundan 50 yıl sonra Türk dili dünyanın her yerinde konulacak bir dil olacaktır.

Nurullah Genç: Başka bir ülkede böyle bir organizasyon olduğunu zannetmiyorum. İnsanlığın zulmetine nur olan bu hareketin liderine selam ediyorum. Başka söze gerek yok.

Serdar Tuncer: Türkçe Olimpiyatları’nda birçok çocuğumuz bir dili konuşarak şiirler okuyacak burada. Ümit ediyorum ki bir gün gelecek yüzlerce insan farklı dillerde sadece bir şarkıyı söyleyecek, bir şiiri okuyacak. O şiirin her mısralarında kardeşlik erdem olacak. Bu gün o günün hazırlığıdır diye düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Erbay Kücet: Dünyayı bir bahçe olarak kabul ediyorum bu akşam. Bu çocuklarımızı da çiçek olarak kabul ediyorum. Yeni bir dünya diye slogan var. Ben o yeni dünyanın bu ekiple kurulacağına inanıyorum.

Elif Dağdeviren: Medyadan geçen seneki yarışmanın tamamını seyrettim. Çok etkili buldum. Sadece Türkçe için değil diğer Türk dilleri için de önemli bir şey bu. Önümüzdeki sene daha faal olarak bu işin içine gireceğim. İnsanlara gelişmesini ve yayılmasını isterim bu işin. Çünkü gerçekten çok iyi bir şey bu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: