Yaşar Tunagür Hocaefendi

Onun yaptığı o coşkun konuşmalar, o güne kadar duyduğum en içten ve en samimi konuşmalardı. Hutbelerinde muhakkak sahabeden örnekler verirdi. Ben zaten sahabe aşığı idim. Bu da beni onu dinlemeye koşturan sebeplerden biriydi.

  • @YasarTunagur

  • Kategoriler

  • Güncelliğini yitirmiş bazı konular kaldırılmaktadır (Ücetsiz site olmasından dolayı kısıtlama yapılıyor) anlayışınız için çok teşekkürler
    Sitemizdeki linkleri veya Videoları açamayanlar Dns lerini 208.67.222.222 208.67.222.220 Yapsınlar
  • Reklamlar

Olimpiyat çocukları HSYK’yı coşturdu

Posted by tunagor 23/06/2011

Türkçe Olimpiyatları için Ankara’da bulunan çocuklar, protokol ziyaretlerini sürdürüyor.

Dün Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, HSYK Başkanı Ahmet Hamsici ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, 130 ülkeyi temsilen bir grup çocuğu kabul etti. Çocukların ilk durağı HSYK oldu. Çocuklar, Türkçe şarkı ve şiirler söyledi. HSYK çalışanlarının kimi zaman eğlendiği kimi zaman ise gözyaşı döktüğü gösteri büyük beğeni topladı. HSYK Başkanı Hamsici, dünya çocuklarını kabul etmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Çocuklardan ileride Türkiye’yi unutmamalarını isteyen Hamsici, olimpiyatlar için emeği geçen öğretmenlere teşekkür etti. Ardından Kültür ve Turizm Bakanı’nı ziyaret eden çocuklar, Günay tarafından sıcak bir şekilde karşılandı. Olimpiyatları her zaman takip ettiğini ve gördükleri karşısında göz pınarlarının dolduğunu söyleyen Günay, “Nihayet biz de büyük bir medeniyet olmanın gereklerini yerine getirmeye başladık.” diyerek emek veren herkesi yürekten kutladığını belirtti. Çocukların son durağı AK Parti Genel Merkezi oldu. Genel Merkez’de çocukları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik karşıladı. Tek tek çocuklarla ilgilenen Çelik, Kuzey Irak’lı Saya Latif’in Kürt olduğunu öğrenince onunla Kürtçe konuştu. Türk okullarının tüm dünyada sevgi ve barışın temsilcileri olduğunu kaydeden Çelik, çocukların da Türk dostu olarak yetişeceğini umut ettiğini ifade etti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: