Yaşar Tunagür Hocaefendi

Onun yaptığı o coşkun konuşmalar, o güne kadar duyduğum en içten ve en samimi konuşmalardı. Hutbelerinde muhakkak sahabeden örnekler verirdi. Ben zaten sahabe aşığı idim. Bu da beni onu dinlemeye koşturan sebeplerden biriydi.

  • @YasarTunagur

  • Kategoriler

  • Güncelliğini yitirmiş bazı konular kaldırılmaktadır (Ücetsiz site olmasından dolayı kısıtlama yapılıyor) anlayışınız için çok teşekkürler
    Sitemizdeki linkleri veya Videoları açamayanlar Dns lerini 208.67.222.222 208.67.222.220 Yapsınlar
  • Reklamlar

Fethullah Gülen’e teşekkür eden Sinan Çetin’e destek yağdı

Posted by tunagor 23/06/2011

Türkçe Olimpiyatları’nın şarkı finalinde jüri üyesi olan yapımcı Sinan Çetin’in konuşmasında Fethullah Gülen Hocaefendi’ye teşekkür etmesi, izleyicilerden büyük alkış aldı.

Sanat, siyaset ve medya dünyasından pek çok isim Çetin’e destek verdi. Şarkı finalinde konuşma yapan Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Çetin’in sözlerini işaret ederek, “Bu akşam değerli dostum Sinan Çetin’i dinlerken bende sizler gibi ayrı bir heyecan yaşadım. Atatürk adına nutuk atmaktansa hayallerini gerçekleştiren ve vatan hasreti çeken zatın önünde saygıyla eğiliyorum.” dedi. Dans sanatçısı Tan Sağtürk, ünlü yönetmenin Fethullah Gülen ile ilgili söylediklerine sonuna kadar katıldığını dile getirdi. “Dünyanın her yerinden yüzlerce çocuk bir amaç için bir araya gelmiş. Bu işi başlatanın da o salonda olması gerekirdi.” diyen Sağtürk, “Ülkemizde birçok şey eleştirilir. Sinan’ı tanıyorum. Kendi düşündüklerini dile getirdi. Samimi olmayan düşüncesini dile getirmez.” diye konuştu. Sinan Çetin’in konuşması, sosyal paylaşım sitelerinde de çok paylaşıldı. Nihal Bengisu Karaca ise Çetin’le ilgili görüşlerini şöyle ifade etti: “Sinan Çetin, çok kapitalisttir. Ve ondan en çok nefret edenler de solcu olmayı beceremeyen az kapitalistler olmuştur. Ama ille de Sinan Çetin’den nefret edilecektir, bu entelektüel, memleket meselesi ile dertlenen adam olmanın en ucuz ve kolay yolu olmuştur.”

Gazeteci-yazar Nazlı Ilıcak ise Sinan Çetin’e yönelik yapılan eleştirilerle aynı fikirde olmadığını dile getirdi. “Sinan Çetin’in Fethullah Gülen Hoca’dan nasıl bir çıkarı olabilir ki?” diyen Ilıcak, “Öteden beri en zor zamanda dahi kendi düşüncelerini cesaretle savunmuş liberal bir aydın Sinan Çetin. Bu sözleri de o bağlamda değerlendirilmelidir.” ifadelerini kullandı.

28 ŞUBAT’IN BİTMESİ İÇİN GÜLEN DÖNMELİ

Öte yandan Habertürk Gazetesi yazarı Yiğit Bulut, Türk okullarından övgüyle bahsettiği dünkü köşe yazısında Fethullah Gülen’in Türkiye’ye dönmesi gerektiğini kaleme aldı. Bulut şunları yazdı. “Şimdi utanç içinde hatırladığımız o günlerden bugünlere bir detay kaldı düzelmesi gereken: Başta Gülen olmak üzere bütün gidenlerin dönüşü. Evet, çok açık ve net yazıyorum: Normalleşme dinamiklerinin hızlanması, Türkiye’nin ‘gerçek bir demokrasi yolunda’ hızla ilerlemesi için Gülen’in dönmesi ve her şeyin 28 Şubat öncesi gibi kaldığı yerden devam etmesi gerekli. Ayıbımızı temizlememiz ve unutturmamız gerekli.”

Olimpiyatlara medya dünyasından tam not

Şarkı finalinde birbirinden güzel şarkı ve türküleri seslendiren olimpiyat çocukları medya dünyasının da beğenisini topladı.

Olimpiyat etkinliklerinden övgüyle bahseden medya temsilcileri, organizasyona tam not verdi.

Katılan çocuklar Türkiye’yi muhabbetle anacak

Enis Berberoğlu/ Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni: Olimpiyatlara katılan dünya çocukları ileride Türkiye’yi muhabbetle anacak. Yarım asrı devirmiş bir adam olarak baktığımda, kendimi bu çocukların yerine koyduğumda 12-13 yaşında belki de bulunduğu ülkede okuma imkânı dahi olmayan, bu okullar sayesinde bursla okuyan, Türkiye’ye gelerek böyle bir bayram havası yaşayan çocuğun eğer Türkiye çok büyük bir hata yapmazsa Türkiye düşmanı olması mümkün değil.

Her yıl büyük bir heyecanla takip ediyorum

Nuh Albayrak/ Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni: Şarkı finalinde de çok duygulandım. Türkiye için çok önemli olduğuna inandığımdan olimpiyatlara elimden geldiğince destek olmaya çalışıyorum. Türk okulları sayesinde çok önemli şeyler başarılıyor. Dünyanın dört bir yanında Türkçe öğreniliyor. Bizim kültürümüzü öğreniyor. Sinan Çetin herkesin içerisinden geçen bir şeyi dillendirdi. Salondan yükselen alkışlar bunun göstergesi.

Her kesimden insanın sevgiyle baktığı bir hadise

Ekrem Dumanlı/ Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü: Türkçe Olimpiyatları her kesimden, her yaştan insanın sevgiyle, sempatiyle baktığı bir hadise haline dönüştü. Belki bugün organizasyon tam manasıyla anlaşılamamıştır ama önümüzdeki kuşaklar anlayacaktır. Türkiye dostu, Türkiye’nin folkloruna, edebiyatına, mutfağına aşina dünyanın dört bir yanında gençleri gördükçe ‘ne kadar güzel bir şey yapılmış’ deyip takdir edecekler.

Türkiye ile gönül köprüsü kuruyorlar

Hasan Karakaya/ Gazeteci-Yazar: Türkçe Olimpiyatları organizasyonu muhteşemdi. Gana’nın Karadeniz fırtınasını çok beğendim. Bu organizasyon devam etmeli. Şarkı finalinde sunuculardan biri Endonezyalı öğretmendi. Yarın diğer çocuklar da ülkelerinde önemli mevkilere gelecek. Bu çocuklar, Türkiye ile kurulan bu gönül köprüsü sayesinde yeni dünyayı inşa edecekler.

Türkçe konusunda kim ne yaparsa gözümdeki yeri ayrı
İsmail Küçükkaya/ Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni: Türkçe konusunda kim ne yaparsa gözümdeki ve gönlümdeki yeri ayrıdır. Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Başbakan’la gezilerimizde bu okullara gitme imkânı buldum. Oralarda bu çocuklar Türkçe egzersizler yapıyor. 25. yılında neler olacak çok merak ediyorum ve şimdiden onun çok olumlu işaretlerini görüyorum.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: