Yaşar Tunagür Hocaefendi

Onun yaptığı o coşkun konuşmalar, o güne kadar duyduğum en içten ve en samimi konuşmalardı. Hutbelerinde muhakkak sahabeden örnekler verirdi. Ben zaten sahabe aşığı idim. Bu da beni onu dinlemeye koşturan sebeplerden biriydi.

  • @YasarTunagur

  • Kategoriler

  • Güncelliğini yitirmiş bazı konular kaldırılmaktadır (Ücetsiz site olmasından dolayı kısıtlama yapılıyor) anlayışınız için çok teşekkürler
    Sitemizdeki linkleri veya Videoları açamayanlar Dns lerini 208.67.222.222 208.67.222.220 Yapsınlar
  • Reklamlar

Türkçe çocuklarından İshak Alaton’a ziyaret

Posted by tunagor 22/06/2011

Dünyanın dört bir yanından gelip 9. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’na katılan öğrenciler, Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton’u ziyaret etti.

Öğrencileri gayet sıcak karşılayan Alaton, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Alaton, “Arkadaşlarımızın Türkçe’yi iyi bilmeleri ve seçkin insanlar olarak buraya gelmeleri hem kendileri hem de Türkiye için önemli bir artı.” dedi.

Türkiye’nin dış dünyada tanınmasının kendilerini mutlu ettiğini belirten Alaton, dünya çocuklarına da şöyle seslendi:

“Umuyoruz ilerleyen senelerde sizin gibi dostlarımızla ülkemizi daha iyi yerlere taşıyabileceğiz. Umuyoruz, Türkiye’nin yeni kuşağı daha mutlua, daha müreffeh bir dünyada hayatını idame ettirebilecek. Sizlere önerim buradan ayrıldıktan mutlaka ve mutlaka Ortaköy’e gidin. Orada Ortaköy Camii’ni göreceksiniz. Bu mükemmel eserin yanında kocaman bir alan var. Gençler, ayrı kimliklerden ve mekânlardan insanlar burada buluşup iyi vakit geçiriyorlar. Buraya uğrayıp meşhur dondurmamızdan tatmanızda hakikaten büyük yarar var. ”

ALARKO CEO’SUNDAN TÜRK OKULLARINA ÖVGÜ

Yedi kıtada faaliyet yürüten Türk okullarından övgüyle söz eden Alarko CEO’su Ayhan Yavrucu da ” Burada okuyan öğrenciler bir yandan Türkçe, bir yandan İngilizce diğer yandan da kendi dillerini öğreniyor. Bu, hakikaten büyük bir nimet, büyük bir ayrıcalık. ” ifadelerini kullandı.

Yavrucu, “Dışarıdaki öğretmenler gayet iyi eğitim veriyor, Türkçe’yi iyi öğretiyor. Demek ki oralara iyiler gidiyor, buradakiler vasat.” diye espri yaptı. Yavrucu, 9. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’nın ise Türkiye’ye ve dünyaya büyük yararları bulunduğunu anlattı.

Alarko CEO’su Ayhan Yavrucu, öğrencilere “Her zaman çalışın, dürüst olun ve iyi münasebetler kurun. Bunları yaparsanız başarıyı elde edersiniz.” tavsiyesinde bulundu.

Ziyarette çocuklar Alaton ve Yavrucu’ya kendilerini tanıtma ve kariyer hedeflerini anlatma imkânı buldu.

Şiirlerini ve şarkılarını da okuyan çocuklar, ortama ayrı bir renk kattı. Senegalli Hatice Ju, Seni Ararım adlı parçayı seslendirirken, Afganistanlı Hatıra Vahide’nin Gesi Bağları isimli türküsü İshak Alaton tarafından ilgiyle dinlendi. Bangladeşli Nakibul Hague de Necip Fazıl Kısakürek’in Kaldırımlar şiiri ise gerek Alarko Holding yöneticilerinden gerek arkadaşlarından büyük alkış topladı.

Türkçe çocukları, son olarak Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alaton ve CEO Yavrucu ile toplu fotoğraf çektirdi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: