Yaşar Tunagür Hocaefendi

Onun yaptığı o coşkun konuşmalar, o güne kadar duyduğum en içten ve en samimi konuşmalardı. Hutbelerinde muhakkak sahabeden örnekler verirdi. Ben zaten sahabe aşığı idim. Bu da beni onu dinlemeye koşturan sebeplerden biriydi.

  • @YasarTunagur

  • Kategoriler

  • Güncelliğini yitirmiş bazı konular kaldırılmaktadır (Ücetsiz site olmasından dolayı kısıtlama yapılıyor) anlayışınız için çok teşekkürler
    Sitemizdeki linkleri veya Videoları açamayanlar Dns lerini 208.67.222.222 208.67.222.220 Yapsınlar
  • Reklamlar

Sizleri BM’nin İyi Niyet Elçisi Gibi Görüyorum

Posted by tunagor 22/06/2011

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 9. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları için 130 ülkeden Türkiye’ye gelen öğrencileri kabul etti.

Öğrencilerin, gösterilerini beğeniyle izleyen ve alkışlayan Cumhurbaşkanı, “Böyle rengârenk bir topluluğa Türkçe hitap etmekten gerçekten mutluluk duyuyorum. ‘Türkçenin hastaları’ dediniz ama ‘Türkçenin sevgilileri’ olarak görüyorum sizi. Ve bu sevgiyi sizlere aşılayanları tebrik ediyorum.” dedi. Öğrencileri BM’nin iyi niyet elçileri gibi gördüğünü vurgulayan Gül, görüşme sonrasında misafirlerinin ülkelerine özgü hediyelerini kabul etti ve her biriyle hatıra fotoğrafı çektirdi. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin Türkçe konuşmasından ve Türkçeye olan sevgilerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yurtdışı ziyaretleri sırasında Türk okullarını ziyaret ettiğini anlattı. Orada yapılan çalışmaların fedakârlıklarla gerçekleştirildiğini vurgulayan Gül, Türkçeye en büyük hizmetin yapıldığını dile getirdi. Öğrencilerin mini gösterilerini beğeniyle izleyen Gül, bazı ülkelerde büyükelçiliklerden önce Türk okullarının var olduğuna işaret etti. “Resmen Türk Devleti olarak temsilcimizi yeni gönderiyoruz ama Türk halkının temsilcileri oraya daha önce gitmiş. Daha önce keşfetmiş, orada Türkiye’yi temsil eden sizleri görüyorum ve bundan gerçekten gurur duyuyor, takdir ediyorum” ifadelerini kullandı. Gül, öğrencilerin ülkelerine özgü hediyelerini kabul ederken her biriyle hatıra fotoğrafı çektirdi. Toplu fotoğraf çekiminin ardından, öğrencilere içerisinde iPod Shuffle ve fotoğraf makinesi bulunan hediye paketleri verdi. Olimpiyatlara katılan oğluna refakat etmek amacıyla Türkiye’de bulunan Arjantinli futbolcu Nartollu, konuklar arasında dikkat çekti. Beşiktaşlı eski futbolcu, Gül’e ülkesinin milli takım formasını hediye etti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: