Yaşar Tunagür Hocaefendi

Onun yaptığı o coşkun konuşmalar, o güne kadar duyduğum en içten ve en samimi konuşmalardı. Hutbelerinde muhakkak sahabeden örnekler verirdi. Ben zaten sahabe aşığı idim. Bu da beni onu dinlemeye koşturan sebeplerden biriydi.

  • @YasarTunagur

  • Kategoriler

  • Güncelliğini yitirmiş bazı konular kaldırılmaktadır (Ücetsiz site olmasından dolayı kısıtlama yapılıyor) anlayışınız için çok teşekkürler
    Sitemizdeki linkleri veya Videoları açamayanlar Dns lerini 208.67.222.222 208.67.222.220 Yapsınlar
  • Reklamlar

Eğitim Bir Sen: Türkçe Olimpiyatları Türkiye’nin gurur kaynağı

Posted by tunagor 18/06/2011

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir Sen) Genel Sekreteri Ahmet Özer, bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Türkçe Olimpiyatları’nın Türkiye’nin gurur kaynağı haline geldiğini söyledi. Büyük fedakârlıklarla hazırlanan bu organizasyondan duyduğu memnuniyeti dile getiren Özer, her yıl giderek gelişen etkinliğin, ülkenin ve Türkçe’nin tanıtımına önemli katkılar sunduğunu kaydetti.

Türk okullarının, aynı zaman yurt dışında “iyi niyet elçisi” rolünü üstlendiğini belirten Özer, “Buradan giden öğretmenlerimiz sadece öğrenci yetiştirmekle kalmıyor. Aynı zamanda o toplumlara ‘iyi niyet elçiliği’ işlevini yerine getiriyor.” dedi.

Eğitim Gönüllüleri Derneği ve Eğitim Bir Sen Adana Şubesi, ortaklaşa Özel Burç Çukurova İlköğretim Okulu’nda “Eğitimde Dayanışma Kardeşliği” konulu toplantı düzenledi. İlçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri ile çok sayıda öğretmenin bir araya geldiği yemekli programda konuşan Ahmet Özer, Türkçe Olimpiyatları’nın ilk yapıldığı yıldan bugüne ‘sevindirici aşamalar’ kaydettiğine işaret etti. Bu yıl 130 ülkeden bin çocuğun uluslararası Türkçe Olimpiyatı’na katıldığını hatırlatan Özer, halkın yoğun ilgi gösterdiği etkinliğin artık ‘milli bir şölen’ haline dönüştüğünü anlattı. Eğitim Gönüllüleri Derneği’nin dünyanın dört bir yanında açtığı okullarda yaptığı hizmetlerden övgüyle bahseden Özer, aynı değerleri savunan iki kardeş camianın birlikte hareket ettiğine işaret etti.

“SİVİL ANAYASA İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Eğitim Bir Sen olarak, Eğitim Gönüllüleri Derneği ile özellikle 12 Eylül anayasa referandumunda beraber çalıştıklarını bildiren Özer, şunları söyledi: “Yüzde 58’lik ‘evet’ oyunda iki kardeş kuruluşun ciddi desteği oldu. Bu birlikteliğimiz devam edecektir. Çünkü anayasadaki 26 maddelik değişiklik yeterli değil. Biz sivil bir anayasa arzu ediyoruz. Ancak o takdirde milletin gerçek anlamda özgür olabileceğini düşünüyoruz. Referandumdaki dayanışma anlayışımız 12 Haziran seçimlerinden sonra da devam edecektir. Meclisteki yeni aritmetiğin yeni anayasayı hazırlanması adette baskı unsuru oluşturacağız.”

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat ise Eğitim Gönüllüleri Derneği ile Eğitim Bir Sen gibi iki büyük sivil toplum kuruluşunun ülkenin sorunlarını çözmek için birlikte hareket etmesini olumlu bir adım olarak değerlendirdi.

Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Şahin Sedat Ergüneş ise dünyanın 120’den fazla ülkesinde eğitim faaliyetleri yürüttüklerini açıkladı. Öğretmenler olarak ömürlerinin sonunua kadar hedefleri doğrultusunda dünyanın dört bir yanına ulaşmak için çalışacaklarını belirten Ergüneş, mesleki bilgilerin yanında gençlerin maddi ve manevi sıkıntılarıyla ilgilendiklerini ifade etti.

Eğitim Bir Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer ise 12 Haziran seçimleri sonrasında tüm siyasi partilerin ‘ileri demokrasi’ konusunda birleştiğini vurguladı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: