Yaşar Tunagür Hocaefendi

Onun yaptığı o coşkun konuşmalar, o güne kadar duyduğum en içten ve en samimi konuşmalardı. Hutbelerinde muhakkak sahabeden örnekler verirdi. Ben zaten sahabe aşığı idim. Bu da beni onu dinlemeye koşturan sebeplerden biriydi.

  • @YasarTunagur

  • Kategoriler

  • Güncelliğini yitirmiş bazı konular kaldırılmaktadır (Ücetsiz site olmasından dolayı kısıtlama yapılıyor) anlayışınız için çok teşekkürler
    Sitemizdeki linkleri veya Videoları açamayanlar Dns lerini 208.67.222.222 208.67.222.220 Yapsınlar
  • Reklamlar

Türkçe Konuşan Yabancı Öğrenciler Samsun’da

Posted by tunagor 17/06/2011

9. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’na katılmak üzere, 130 ülkeden Türkiye’ye gelen öğrenciler, Samsun’da da gösteriler sunacak. Yaşar Doğu Spor Salonu’nda, 20 Haziran’da gerçekleştirilecek programa dünyanın değişik 17 ülkesinden 55 öğrenci katılacak.

Organizasyonun tertip heyeti sorumlusu Bahattin Özkaya, dünya çocuklarının Samsun halkına evrensel barış dili Türkçe ile sunum yapacak olmalarının heyecanını yaşadıklarını söyledi. İlki, geçtiğimiz yıl düzenlenen programın çok anlamlı ve heyecan verici olduğunu belirten Özkaya, “Bu seneki programın, aynı güzellikte ve daha heyecanlı geçeceğini düşünüyorum. Güzel Türkçemizin evrensel barış dili olması yönünde bu çocuklar ciddi katkı veriyor. Anadolu insanının desteği ile açılan okullarda okuyan bu öğrenciler için verilen emeğin boşa gitmediğinin en büyük göstergesi bu olimpiyatlardır.” dedi.

‘Türkçe Olimpiyatları, Türkçemizin dünyada hak ettiği konuma gelmesi ve daha yaygın şekilde kullanılması oluşturulan bir emeğin ürünüdür’ diyen Özkaya, şöyle konuştu: “En iyi Türkçe öğrenenleri ödüllendirmek amacıyla 2003’den beri düzenlenen olimpiyatlar, yurt dışında Türkçe’ye karşı büyük bir heyecan ve ilgi uyandırmıştır. Türkçe Olimpiyatları bir final niteliğindedir. Yarışmaya gelene kadar öğrenciler, sınıf, okul ve ülke sınavından geçerek olimpiyatlara katılmaya hak kazanıyor. Bir eğitim yılı boyunca olimpiyatlara en az 10 bin öğrenci hazırlanmaktadır. Anadolu insanının samimiyetinin neler yapabileceğinin hikâyesini oluşturduk. Topraklarımızdan dünyaya yayılan Türkçenin gücüne inandık. Türkçeyi öğrenen çocukların kardeşlik duyguları ile beslendiklerini gördük. Mevlana’dan, Yunus Emre’den şiirler okuyan, türkülerimizi seslendiren bu çocukların bir yaz başında ülkemize bıraktıkları tatlı bir huzur bunun göstergesi olsa gerek.” diye konuştu.

Samsun’a 19 Haziran’da gelecek olan öğrenciler, ilin tarihi ve turistik mekanlarını gezecek. 20 Haziran pazartesi günü akşamı protokol, iş adamları ve halkın katılımı ile başlayacak programda öğrenciler; Türkçe şarkı, stand up ve folklor gösterisi sunacak. Program, yerel bir televizyon kanalından da canlı olarak yayınlanacak.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: