Yaşar Tunagür Hocaefendi

Onun yaptığı o coşkun konuşmalar, o güne kadar duyduğum en içten ve en samimi konuşmalardı. Hutbelerinde muhakkak sahabeden örnekler verirdi. Ben zaten sahabe aşığı idim. Bu da beni onu dinlemeye koşturan sebeplerden biriydi.

  • @YasarTunagur

  • Kategoriler

  • Güncelliğini yitirmiş bazı konular kaldırılmaktadır (Ücetsiz site olmasından dolayı kısıtlama yapılıyor) anlayışınız için çok teşekkürler
    Sitemizdeki linkleri veya Videoları açamayanlar Dns lerini 208.67.222.222 208.67.222.220 Yapsınlar
  • Reklamlar

Türkçe Konuşan Yabancı Çocuklar Sivas’ta

Posted by tunagor 17/06/2011

Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’nın 9’uncusuna katılmak için Türkiye’de bulunan dünya çocuklarının bu yılki adreslerinden biri de Sivas oldu.

Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’nın 9’uncusuna katılmak için Türkiye’de bulunan dünya çocuklarının bu yılki adreslerinden biri de Sivas oldu. Türkçe Olimpiyatları kapsamında kente gelen yabancı çocuklar, Vali Ali Kolat’ı ziyaret etti.

Türkçe Olimpiyatların Sivas Bölümü’nde 47 öğrenci, şiir, şarkı ve yöresel halk dansları gösterisi yapacak. 18 Haziran akşamı 4 Eylül Stadyumu’nda gerçekleştirilecek gösterilere katılmak üzere bu sabah Sivas’a 18 ülkeden çocuklar geldi. Türkçe konuşan yabancı çocuklar ilk olarak Vali Ali Kolat’ı ziyaret etti. Çocuklarla yakından ilgilenen Vali Kolat, il hakkında bilgiler verdi.

2007 Türkçe Olimpiyaları’nda ‘Sivas’ın Yollarına’ türküsünü okuyan Mozambik’ten gelen Bangaina Jose, Vali Ali Kolat’ın isteği üzerine makamda bir kez daha türküyü söyledi. Sonrasında Vali Ali Kolat’a çocukalara Sivas’a özgü hediyeler verdi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: