Yaşar Tunagür Hocaefendi

Onun yaptığı o coşkun konuşmalar, o güne kadar duyduğum en içten ve en samimi konuşmalardı. Hutbelerinde muhakkak sahabeden örnekler verirdi. Ben zaten sahabe aşığı idim. Bu da beni onu dinlemeye koşturan sebeplerden biriydi.

  • @YasarTunagur

  • Kategoriler

  • Güncelliğini yitirmiş bazı konular kaldırılmaktadır (Ücetsiz site olmasından dolayı kısıtlama yapılıyor) anlayışınız için çok teşekkürler
    Sitemizdeki linkleri veya Videoları açamayanlar Dns lerini 208.67.222.222 208.67.222.220 Yapsınlar
  • Reklamlar

Romanyalı Öğrenci, Nihat Doğan Taklidiyle Dereceye Girmeyi Hedefliyor

Posted by tunagor 17/06/2011

urt dışında faaliyet gösteren Türk okullarında eğitim gören değişik ülke öğrencilerinin, Türkçelerini ilerletmek için Türk televizyonlarını izledikleri belirtildi. 9. Türkçe olimpiyatlarına katılmak üzere Türkiye’ye gelen Romanyalı öğrenci de Türk televizyonlarından izlediği Nihat Doğan’ın taklidini yaparak yarışmada dereceye girmeye çalışacağını ifade etti.

Romanya’da faaliyet gösteren Uluslararası Bilgisayar Lisesi 10. sınıf öğrencisi Vlad Christian ise bir televizyon kanalında yayınlanan Survivor yarışması izlediğini ve Nihat Doğan’ın hareketlerinden ve konuşmalarından etkilenerek onun taklidini yapmaya başladığını söyledi.

İnternetten Nihat Doğan’ın kliplerini izlediğini belirten Christian, Kızılcahamam’da yaptığı taklitlerle herkesi kendine hayran bıraktı.

İlerde tarihçi olmak istediğini söyleyen Christian Türk okullarının eğitiminin çok kaliteli olduğunu ve bu okullardan birinde okuduğu için çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Farklı kültürlerden insanlarla karşılaşıp birlikte yaşamanın çok güzel bir duygu olduğunu söyleyen Christian “Türkçe ile yeni bir sevgi dünyası kuruyoruz.” diye konuştu.

Olimpiyatlara özel yetenek kategorisinde katılan Christian’ın birinci olmayı hedeflediğini kaydetti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: