Yaşar Tunagür Hocaefendi

Onun yaptığı o coşkun konuşmalar, o güne kadar duyduğum en içten ve en samimi konuşmalardı. Hutbelerinde muhakkak sahabeden örnekler verirdi. Ben zaten sahabe aşığı idim. Bu da beni onu dinlemeye koşturan sebeplerden biriydi.

  • @YasarTunagur

  • Kategoriler

  • Güncelliğini yitirmiş bazı konular kaldırılmaktadır (Ücetsiz site olmasından dolayı kısıtlama yapılıyor) anlayışınız için çok teşekkürler
    Sitemizdeki linkleri veya Videoları açamayanlar Dns lerini 208.67.222.222 208.67.222.220 Yapsınlar
  • Reklamlar

Olimpiyat Çocukları Boğaz Sefasında

Posted by tunagor 13/06/2011

Kolunu inciten Kırgızistanlı Zemra’ya Gürcistanlı Sofya soruyor: “Koluna ne oldu?” “Düştüm” cevabını alınca Sofya, Türk usulü nükteyle “Aferin sana. Geçmiş olsun.”diyor.

Türkçe Olimpiyatları’nın reklam filmini aratmayan bu tablo dün olimpiyat çocukları için gerçekleşen yat turundan. Bu yıl 9.cusu düzenlenen Türkçe Olimpiyatları’na katılmak üzere 130 ülkeden gelen Türkçe sevdalısı 400 öğrenci İstanbul Boğazı’nın keyfini çıkardı. Halay, kolbastı, şarkı ve türkülerle eğlenen çocuklar, bir yandan İstanbul’un eşsiz manzarasını seyretti, diğer yandan farklı ülkelerden gelen öğrencilerle Türkçe sohbet etti.

Gezide bir araya gelen öğrencilerden kime dokunsanız ayrı bir hikaye çıkıyor. Dallas’tan gelen Emilly ve Jimene, Olimpiyat yarışmasında Youtube’dan izleyerek öğrendikleri horonu sergileyecek. Almanya’dan katılan Sarah Sorensen 4 ayda öğrendiği Türkçesiyle Sertab Erener’den “Yanarım” parçasını seslendirecek. Endonezyalı Rahmi Amalia “Dert bende derman sende”, Iraklı Saya Latif Emel Sayın’dan “Mavi boncuk” parçasını okuyacak. Latif’in en büyük hayali ise Emel Sayın’la tanışmak. Senegalli Khadidiatou Ndiour ise Türkiye sevgisini şu ifadelerle dile getiriyor: “Siyahların tek sevildiği ülke Türkiye. Bunu olimpiyatlarla birlikte daha çok hissettim.” Moritanyalı Abdülfettah Abdülfettah’ın fanatik Beşiktaşlı olması görenleri şaşırtıyor. Beşiktaş’ın bütün maçlarını izlediğini söyleyen Abdülfettah’ın en büyük hayali ise Beşiktaşlı oyuncularla tanışmak.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: