Yaşar Tunagür Hocaefendi

Onun yaptığı o coşkun konuşmalar, o güne kadar duyduğum en içten ve en samimi konuşmalardı. Hutbelerinde muhakkak sahabeden örnekler verirdi. Ben zaten sahabe aşığı idim. Bu da beni onu dinlemeye koşturan sebeplerden biriydi.

  • @YasarTunagur

  • Kategoriler

  • Güncelliğini yitirmiş bazı konular kaldırılmaktadır (Ücetsiz site olmasından dolayı kısıtlama yapılıyor) anlayışınız için çok teşekkürler
    Sitemizdeki linkleri veya Videoları açamayanlar Dns lerini 208.67.222.222 208.67.222.220 Yapsınlar
  • Reklamlar

Mısırlı gençler, Gül’den Türk üniversitesi istedi

Posted by tunagor 05/06/2011

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül dün Tarabya Köşkü’nde Mısır’da Devlet Başkanı Hüsnü Müberek’in istifası ile sonuçlanan halk hareketlerine katılanları organize eden ve eylemcilere öncülük yapan ’25 Ocak Tahrir Gençlik Liderleri’ni kabul etti.
Kabulde Mısırlı grup adına konuşan Abdullah Hilmi adlı genç, iki ülke halkı arasındaki ilişkileri daha da kökleştirmek için Gül’den Mısır’da bir Türk üniversitesi kurulması için girişimlerde bulunmasını talep etti. Hilmi ayrıca Mısır‘ın dünyaca ünlü kurumu El Ezher Üniversitesi’nin Türkiye’de bir bölüm veya bir fakültesini açılması çağrısı yaptı. Gül de bazı Müslüman ve Arap ülkelerinde mücadelelerin devam ettiğini belirterek, “Bu Müslüman Arap ülkelerinde yöneticilerin gerçekçi olması, dünyayı çok iyi algılamaları, kesinlikle artık otoriter yönetimlere İslam dünyasında yer olmadığını görmeleri gerektiğini hatırlatmak isterim.” dedi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: