Yaşar Tunagür Hocaefendi

Onun yaptığı o coşkun konuşmalar, o güne kadar duyduğum en içten ve en samimi konuşmalardı. Hutbelerinde muhakkak sahabeden örnekler verirdi. Ben zaten sahabe aşığı idim. Bu da beni onu dinlemeye koşturan sebeplerden biriydi.

  • @YasarTunagur

  • Kategoriler

  • Güncelliğini yitirmiş bazı konular kaldırılmaktadır (Ücetsiz site olmasından dolayı kısıtlama yapılıyor) anlayışınız için çok teşekkürler
    Sitemizdeki linkleri veya Videoları açamayanlar Dns lerini 208.67.222.222 208.67.222.220 Yapsınlar
  • Reklamlar

Türkçe Olimpiyatlarının Denizli bölümünün 26 Haziran Pazar günü…

Posted by tunagor 01/06/2011

Genç Tüccarlar ve İşadamları Derneği (GETİAD) Başkanı Erdem Aydın, yurt dışında Türk girişimciler tarafından açılan okulların, Türkiye’nin dış ticaretine önemli katkı sağladığını ifade etti. Aydın, Denizli Gazeteciler Cemiyetinde yaptığı basın toplantısında, bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilecek Uluslararası Türkçe Olimpiyatlarının Denizli bölümünün 26 Haziran Pazar günü derneklerinin himayesinde Atatürk Stadı’nda yapılacağını bildirdi. Bu yıl 15-30 Haziran günleri arasında düzenlenecek olan 9. Türkçe Olimpiyatlarına 130 ülkeden yaklaşık 10 bin öğrenci arasından seçilen bin 200 finalist öğrencinin katılımının beklendiğini belirten Aydın, etkinliğin kültürel faydalarının yanı sıra ticari ilişkilere de olumlu yansımalarının olduğunu ifade etti. Aydın, dernek olarak her ay bir yurt dışı gezisi yaptıklarını dile getirerek, şunları söyledi: ”Her ay yaptığımız yurt dışı gezilerinde dünyanın her yerine, Kenya’sından Ürdün’e, Kazakistan’ından, Avrupa’sına gittiğimiz her yerde Türk okullarını ziyaret ediyoruz ve orada Kenya’da okunan İstiklal Marşını göz yaşları içinde dinliyoruz. Kazakistan’da Efe oynayan öğrencileri görünce mutlu oluyoruz. İlk defa onlara ev sahipliği yapacağız. Biz gittiğimiz her yerde o okullarda öğrenim görüp mezun olan kişilerin bir ticari elçi, bir ülke temsilcisi, bir lobi, adına ne diyorsanız deyin, bir dostluk köprüsü sağladığını görüyoruz, şahit oluyoruz ve mutlu oluyoruz. Türk denince ‘Ben onları biliyorum. İş yapılır, ticaret yapılır, her şey yapılır’ denilen bir lobi faaliyeti diyebiliriz. Bir barış hareketi diyebiliriz. Yurt dışında Türk müteşebbisler tarafından açılan okulların Türkiye ticaretine inanılmaz etkileri olduğunu düşünüyorum ve görüyorum. Bunu da neden anlıyoruz? Son dönemde Afrika’ya, Ortadoğu’ya, sırtımızı Avrupa ve Amerika pazarına dönmeden ek pazarlar olarak açılan kapıların çoğunda biz bunları hissediyoruz.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: