Yaşar Tunagür Hocaefendi

Onun yaptığı o coşkun konuşmalar, o güne kadar duyduğum en içten ve en samimi konuşmalardı. Hutbelerinde muhakkak sahabeden örnekler verirdi. Ben zaten sahabe aşığı idim. Bu da beni onu dinlemeye koşturan sebeplerden biriydi.

  • @YasarTunagur

  • Kategoriler

  • Güncelliğini yitirmiş bazı konular kaldırılmaktadır (Ücetsiz site olmasından dolayı kısıtlama yapılıyor) anlayışınız için çok teşekkürler
    Sitemizdeki linkleri veya Videoları açamayanlar Dns lerini 208.67.222.222 208.67.222.220 Yapsınlar
  • Reklamlar

Yine de Yapacak Daha Çok İş Var…

Posted by tunagor 24/05/2011

Gözlerimi yummuş, hayatın bir güneş gibi yeniden doğduğunu, dört bir yanın güzelliklerle ağardığını, al, pembe, sarı çiçeklerin salınıp etrafa gamzeler yağdırdıklarını, papatyaların raksa durup erguvanların lâleden alev aldıklarını, çeşit çeşit güzelliklerle dolgunlaşan umumî hava ve atmosferin gönüllerimizi saadet vaadiyle kapladığını, ruhlarımızda ebed televvünlü engin bir ferahın çağladığını, koyun-kuzu melemesi, kuş cıvıltısı, ağaç sesi, su sesi, yaprak hışırtısı ile dolu, anne heyecanı ve çocuk neşesi tadındaki bir ‘ba’sü ba’de’l-mevt’in, sevilen çehrelerdeki gibi büyülü ve tesirli, seven gönüllerdeki gibi dolgun, inandırıcı, nazik ve ince tüllenişlerini duyuyor, düşünüyor, zevkten zevke intikal ediyor ve yaşadığım zamanın dar hendesesinden sıyrılarak kendimi bu güzellikler armonisi içine atasım geliyor. Ben atmasam da zaten, emareleri zuhur etmiş o mutlu geleceğin renkli, sıcak, lezzetli ve mavi günleri, hayallerimin menfezlerinden akıp akıp gönlüme boşalıyor, benim oluyor ve bana tasavvurlarımı aşan saadetler vaad ediyor.

Ömrünün en zorlu ve sıkıntılı günlerinde dahi yukarıdaki cümlelere akseden onun da ötesinde ruhunu oluşturan ümidi sürekli yüksekte tutan M. Fethullah Gülen Hocaefendi’nin aynı his heyecanını yansıtan eserlerinden sonuncusu ‘Cemre Beklentisi’ adıyla Nil Yayınları’nca neşredildi.

Bugüne kadar dünyanın dört bir yanında sadece kendi milleti için değil bulundukları ülkelerin insanlarının istikbali uğruna da çalışan on binlerce Anadolu evladının gayretlerini nazara verip aynı ızdırap fikir ve hisleriyle bezeli nesillerin atması gereken adımlara işaret eden Cemre Beklentisi eseri bu manada ümit ve endişeyi birlikte vermekte okuyucuya. Dillendirilen dengedir ki şahsı ümidin dozunu abartıp rahatlığa, endişenin derecesini yükseltip sinmişliğe hapsetmekten kurtarır.

İşte bu atmosfer etrafında şekillenen kitaptaki konu başlıklarından bazıları şöyle:

Kazanma Kuşağında Hüsran Yaşamamak İçin,
Günah-Tevbe ve Yeniden Diriliş,
Salih Amel ve Riya Virüsü,
Lağviyat Karşısında Mü’mince Duruş,
Dindeki Kolaylık Prensibi ve Büyüklerin Hayatı,
Ruhu Felç Eden Ölümcül Bir Âfet: Şöhret Düşkünlüğü, İdarecilikte Ciddiyet ve Şefkat, Musibet-Dua ve Kurbet, Helâl Rızık İçin Çekilen Sıkıntılar ve Affedilen Günahlar’

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İLGİLİ KONULAR:
CEMRE BEKLENTİSİ Fethullah Gülen

Fethullah Gülen Hocaefendi’nin Yeni Kitabı ‘Cemre Beklentisi’ Çıktı

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: