Yaşar Tunagür Hocaefendi

Onun yaptığı o coşkun konuşmalar, o güne kadar duyduğum en içten ve en samimi konuşmalardı. Hutbelerinde muhakkak sahabeden örnekler verirdi. Ben zaten sahabe aşığı idim. Bu da beni onu dinlemeye koşturan sebeplerden biriydi.

  • @YasarTunagur

  • Kategoriler

  • Güncelliğini yitirmiş bazı konular kaldırılmaktadır (Ücetsiz site olmasından dolayı kısıtlama yapılıyor) anlayışınız için çok teşekkürler
    Sitemizdeki linkleri veya Videoları açamayanlar Dns lerini 208.67.222.222 208.67.222.220 Yapsınlar
  • Reklamlar

Türkçe Olimpiyatları Mersin’in tanıtımına büyük katkı sağlayacak

Posted by tunagor 16/05/2011

Bu yıl 9.’su yapılacak Türkçe Olimpiyatları’nın bir ayağının da Mersin’de yapılacağı bildirildi. Yarışma kapsamında 25 ülkeden yaklaşık 60 öğrencinin Mersin’e gelmesi bekleniyor.

23 Haziran’da bir bölümü Mersin’de yapılacak 9. Türkçe Olimpiyatları için Atlıhan Otel’de gazetecilerle istişare toplantısı düzenlendi. Toplantıda tertip komitesi adına konuşan Murat Şahin Türkiye’nin en güzel kentlerinden biri olan Mersin’de son günlerde çok güzel organizasyonların yapılmaya başlandığını hatırlattı. Düzenlenecek organizasyonlarla Mersin’in keşfedilmeye başlandığını vurgulayan Şahin, “Bu organizasyonların bir tanesi de bu yıl 9.’su düzenlenecek Türkçe Olimpiyatları’nın bir ayağı da 23 Haziran’da Mersin’de gerçekleşecek.” diye konuştu.

Başlangıçta 9-10 ülkenin katıldığı folklorik bir program olan Türkçe Olimpiyatlarının daha sonra 130 ülkenin katıldığı evrensel bir yarışma haline geldiğini ifade eden Şahin şöyle devam etti: “Bu sadece katılımcı ülkelerin değil, Türkiye’deki insanımızın ve Türkçe sevdalıların da bir başarısıdır. Bu aynı zamanda Türkçeye olan sevginin bir gövde gösterisidir. Türkçe sevdalıları bu işi buraya kadar taşıdılar ve 130 ülkenin katıldığı bir evrensel program haline getirdiler.”

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Ünal ise dil konusuna vurgu yaptı. “Dilini kaybeden vatanını da kaybeder” diyen Ünal, şöyle devam etti: “Türkçe Olimpiyatlarının Mersin’de düzenlenecek olması bizi oldukça heyecanlandırdı. Mersin’de düzenlenecek olimpiyatların ilki Türkçe Olimpiyatları olacak. Biz de Mersin basını olarak bu organizasyona katkı sunmak için gücümüz yettiğince elimizi taşın altına sokacağız.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: