Yaşar Tunagür Hocaefendi

Onun yaptığı o coşkun konuşmalar, o güne kadar duyduğum en içten ve en samimi konuşmalardı. Hutbelerinde muhakkak sahabeden örnekler verirdi. Ben zaten sahabe aşığı idim. Bu da beni onu dinlemeye koşturan sebeplerden biriydi.

  • @YasarTunagur

  • Kategoriler

  • Güncelliğini yitirmiş bazı konular kaldırılmaktadır (Ücetsiz site olmasından dolayı kısıtlama yapılıyor) anlayışınız için çok teşekkürler
    Sitemizdeki linkleri veya Videoları açamayanlar Dns lerini 208.67.222.222 208.67.222.220 Yapsınlar
  • Reklamlar

Microsoft’tan bilimsel hesap makinesi

Posted by tunagor 25/03/2011

Mühendislikle uğraşan kişiler ve bu konularda özel ihtiyaçları olan öğrenciler için gelişmiş hesap makinelerinin fiyatı el yakıyor. Bu işi bilgisayarda çözmek isteyenler içinse Windows‘un standart hesap makinesi son derece yetersiz. Neyse ki Microsoft‘un bu tip ihtiyaçlar için bir alternatifi daha var: Microsoft Mathematics 4.0.

Microsoft‘un bu grafik tabanlı hesap makinesi rakamları fare veya klavye ile girmenize olanak tanımasının yanı sıra, hesap makinesinde karşılığını bulmakta zorlandığınız özel matematiksel ifadeleri de çizerek girmenize olanak tanıyor. Bu sayede örneğin karekök işaretini hesap makinesinde aramanıza gerek kalmadan çizerek kullanabiliyorsunuz.

Hesaplamalarınızın grafik karşılıklarını da oldukça başarılı bir şekilde görüntüleyebilen bu hesap makinesi ileri seviye hesaplama ihtiyaçları duyan hemen herkesin rahatlıkla kullanabileceği özelliklere sahip. Hatta öğrencilerinizin veya çocuğunuzun matematik öğrenmesine nasıl yardımcı olabileceğine dair bir rehber bile hazırlanmış (İngilizce).

Microsoft Mathematics 4.0‘ı şu adresten ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: